ВИДЕО: Македонските туристи исплашени, еве што остави зад себе земјотресот во Грција


Иако не предизвика големи материјални штети освен одрони на фасади на неколку куќи и згради, земјотресот во Грција ги исплаши туристите.

zemj-grИ македонските туристи на Халкидики утрово биле разбудени од земјотресот со јачина од 5,1 степен по Рихтер.

Околу 7 часот, жители и туристи на Полихроно, Певкохори, Калитеа и останатите места на првиот крак на полуостровот, излегувале од своите хотели или домови, уплашени од земјотресот.

Погледнете што остави зад себе земјотресот во сред сезоната во Грција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1