ВИДЕО: Неверојатно – овој монах трча по вода – и Гинис му го призна потфатот


watermonДека монасите од храмот Шаолин имаат специјални вештини не е ништо ново, но еден од нив може да оди по вода.

Овој монах минатата година стана светски рекордер, трчајќи 118 метри по тенки дрвени плочки поставени на вода.

Во јануари оваа година го собори сопствениот рекорд, претрчувајќи 120 метри.

Но тука не запре. Пред неколку денови повторно ја помести границата и овој пат претрча 125 метри.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1