Видео: Обесено момче на оградата на црквата Христово Раѓање


На оградата на православната црква во Харков, град на истокот на Украина, било обесено младо момче, јавува ТВ Русија 24.mrtvo-300x174

Безживотното тело на тоа момче било закачено за оградата на храмот посветен на 2.000. годишнина од Христовото Раѓање. Момчето било мртво кога било пронајдено, а се проценува дека имало околу 25 години, наведува ТВ Русија 24 и додава дека истрагата е во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1