Видео од громот како удира во базиликата во Ватикан по оставката на папата


377573_10151432316084844_89345892_n

Во куполата на базиликата Свети Петар во Ватикан удри гром, а по фотографиите кои вчера го обиколија светот денес излегува и видео снимка.

Фотографијата на гром кој удира во базиликата ја објави италијанската новинска агенција АНСА по што оваа фотографија буквално го обиколи светот за неколку часа.

Според АНСА во моментите додека веста дека папата бенедикт 16 давл оставка го тресела светот- громот удрил во базиликата Св Петар.

Папата се повлече бидејќи бил уморен, не е болен од конкретна болест, а за неговата одлука не знаеле ни најблиските соработници.

Папата им обелоденил на сите за време на мисата.

НЕВЕРОЈАТНО – КОГА ПАПАТА ДАЛ ОСТАВКА ГРОМ УДРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА (ФОТО)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1