Неверојатно – Кога папата дал оставка гром удрил во базиликата (Фото)


Фотографијата на гром кој удира во базиликата ја објави италијанската новинска агенција АНСА по што оваа фотографија буквално го обиколи светот за неколку часа.

Според АНСА во моментите додека веста дека папата бенедикт 16 давл оставка го тресела светот- громот удрил во базиликата Св Петар. Папата се повлече бидејќи бил уморен, не е болен од конкретна болест, а за неговата одлука не знаеле ни најблиските соработници. Папата им обелоденил на сите денеска за време на мисата.

ВИДЕО ОД ГРОМОТ КАКО УДИРА ВО БАЗИЛИКАТА ВО ВАТИКАН ПО ОСТАВКАТА НА ПАПАТА
ФОТО: ЕВЕ ЗОШТО ПАПАТА ДАЛ ОСТАВКА 🙂
КОЈ ЌЕ БИДЕ ИДНИОТ ПАПА – ЦРНЕЦ КАРДИНАЛ ВОДИ ВО КЛАДИЛНИЦИТЕ

grom bazilika

ФОТО: СЕ ВРАЌАЛЕ ОД СВАДБА – СО КОЛАТА СЕ ЗАБИЛЕ ВО КУЌА – ЕДЕН МРТОВ, 3 ПОВРЕДЕНИ
ХЕМОТЕРАПИЈАТА НА КОЛЕНА: СЛУЧАЈНО ИСТРАЖУВАЊЕ ОТКРИЛО – ОД НЕА ТУМОРОТ РАСТЕ (ВИДЕО)

377573_10151432316084844_89345892_n

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1