Фото: Се враќале од свадба – со колата се забиле во куќа – еден мртов, 3 повредени


Тешка сообраќајна несреќа на патот Ниш – Алексинец. Едно лице погина, три се повредени кога цитроен излетал од патот и влетал во куќа крај патот. 

vladica-novkovic-saobracajna-nesreca-aleksinac

vladica-novkovicВладица Н.(32) загинал, а возачот на автомобилот марка „цитроен“, Ненад Н.(32) и неименувана девојка која немала документи во себе, се тешко повредени, а со лесни повреди се здобила 24-годишната Јелена Р. од Алексинац.

За среќа во куќата немало никој па нема повредени.

Според информациите лицата во автомобилот се враќале од свадба, па полицијата наредила обдукција на загинатиот и алко текст од возачот да се утврди дали конзумирале алкохол.

Oва е последната фотографија на загинатиот – сликана на свадбата од која замина во смрт.

Загинатиот бил професионален војник, неговата девојка која е тешко повредена се уште не знае дека Валдица е загинат

kola vo kukja

kola vo kukja1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1