ВИДЕО: ПАНИКА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС – МИСТЕРИОЗНА СВЕТЛИНА


“Иде ли крај на светот!”, “Боже, изгледа како НЛО! Што се случува ?, велат загрижени Американци
Социјалните мрежи во САД се збунети откако се појави мистериозна светлина на небото над Лос Анџелес. Стотици луѓе го снимија феноменотnlo raketa

Некои попрактични набљудувачи посочија дека светлината може да е од пад метеор или воена вежба. Некои сепак, почнаа да се прашуваат “Доаѓа ли крајот на светот”.

Поради паниката во градот излезе официјално соопштение дека не е “метеорит”, туку планиран тест на балистичка ракета “Tрајден II”.

Ракетата е испукана од подморница во Тихиот Океан, за да се тестира опсегот на нејзиното летање над Западниот брег.

Страстите се смирија отакоа се вклучи и локалниот шериф и претставници на локалната власт. Ова, сепак, не ги спречи лавината од шпекулациите кои се појавијна на социјалните мрежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1