Видео:Педијатар ја казнувал ќерката- и ја држел главата под вода додека мајката гледала


Во американската држава Делавур Педесет и осум годишниот, Др Мелвин Морс ја давел сопствената ќерка и ја држел главата под вода за да биде дисциплинирана, единаесет годишнотот девојче одвај преживеало.

Неговата ќерка го обвинила  поради тоа што четири пати во период од 2009 и 2011 година и ја држел главата под чешма.

Според нејзините зборово нејзината мајка неколку пати била присутна но ништо не превземала за да го спречи давењето.
Мелвин Морс е уапсен, а привремено му е одземена и дозволата за работа. Тој неколку пати се има појавувано на телевизија откако ја издал својата книга за искуствата со смрта кај децата.

Морс следната недела треба да се појави пред судот. И тој и неговата сопруга имаат забрана да ги видат девојчето и нејзината помала сестра.

Tags: , , ,

Ирена Чачкова

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1