Видео: Песна за Никола Груевски


На youtube има видео од песна посветена на Никола Груевски. Песната е стара – од 2009, но сепак доколку не сте ја чуле досега, ви ја пренесуваме.

Еве дел од стиховите.

,, Никола мајка го роди за народ да води кон светла иднина,,

,, Никола, Никола Груевски господ го прати за верба да врати во Македонија,,

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1