Видео: Погледнете го светскиот рекорд – 22 мин под вода


 

Stig Severinsen го има светскиот рекорд за задржување под вода без помагала 22 минути. Претходниот рекорд беше 20 минути и 10 секунди.

Овој 39 годишен човек пред да влезе во базенот со вода морал да вдише чист кислород за да би бил во состојба да биде под вода без воздух толку долго. Discovery го снимаше неговиот подвиг.

Погледнете

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1