Видео: Погледнете зошто оваа билка е чудо на природата


bilka sobira listovi

Погледнете каков одбранбен механизам развила оваа битка наречена мимоза, листовите се враќаат во нормала после десеттина минути. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1