ВИДЕО: Полицајци уценувале за секс беспари


Неофицијално во земјава има помеѓу 2.000 до 3.000 сексуални работници соопштуваат од организацијата „Стар-Стар“. Според нив сексуалните работници се небезбедни и се соочуваат со непријатни ситуации во својата работа.protest seks 2

Имало моменти кога сексуални работници биле земани со автомобил носени надвор од Скопје сексуално искористувани без да им се плати за услугата. Имало и случаи кога клиентите биле незадоволни од услугата и ги оставале девојките голи на улица или бегале за да не им платат, објави А1ОН.

Божинов меѓу другото посочи на поплаки од сексуални работници од одредени припадници на полицијата. Според него девојките од полицијата биле уценувани за секс за одредена повратна услуга.

Видео – А1ОН

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1