Видео: Потоп после невремето – автомобилите под вода, улиците претворени во реки


Зеница вчера попладнето беше погодена од големо невреме проследено со силни ветрови и дожови, кои предизвикаа бројни проблеми во сообраќајот.

Во Црквица автомобилите завршија под вода. Луѓето е борат со водената стиија за да ги спасат своите имоти.

Полицијата се обидувала да го регулира сообраќајот, бидејќи многу улици биле поплавени, а многу од возачите чекале да заврши невремето за да продолжат со возење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1