ВИДЕО: Реклама со летечки мачки ги налути љубителите на животни


 

Ова видео, кое е реклама за  осигурителна компанија Folksam предизвика жестока реакција меѓу љубителите на животни. На рекламата мачки скокаат со падобрани.

Реагираа и здруженија но и предизвика вистинско згрозување меѓу љубителите на животни на социјалните мрежи. Велат тоа е нехуман однос кон животните. Сепак како што пишува Gawker станува збор за монтажа, а компанијата е всушност во сопственост на самите клиенти и идејата потекнала од една од нив, која сакала своето милениче, мачка да ја носи да лета со падобран.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1