Видео: Се самоубија радио водители кои со години ги учеле другите на среќа


348790_lynne-rosen-and-john-littig_fФизиотерапевтот Лин Роузен(46) и мотивацискиот говорник Џон Литинг(48) работеле заедно како водители на радио емисијата „Потрагата по среќата“.

Како што објавија светските медиуми, безживотните тела на двајцата партнери биле пронајдени на кауч во нивната дневна соба, а самоубиството го извршиле така што на главите си ставиле најлонски кеси со хелиум.

Некои од соседите изјавиле и дека поминала цела недела пред труповите да бидат пронајдени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1