ВИДЕО: Скопјанка “очи во очи“ со смртта на банџи скок во Швајцарија


Младата Теа Колевска (23) од Скопје е една од ретките Македонки кои извеле банџи скок на едно од најопасните места во светот – браната Верцаска Дам во Швајцарија, пишува порталот Точка.bandji skopjanka

Имено, овој Банџи Скок висок 220 метри е едно од најопасните места за скокање во светот, а нашата Теа го изведе без никаков проблем.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1