ВИДЕО: Снимала во Црква, а видеото ќе ви ги смрзне коските!


Духот на католичкиот маченик кој бил убиен во Лондон, Оливер Плункет од Дрогеда, ја прогонува црквата уште од 1861 година.

Откако во една црква во Ирска наводно бил снимен дух на одамна починат светец, туристите не престануваат да ја посетуваат.duh

Свети Оливер бил убиен бидејќи не сакал да се откаже од својата вера. Тој е последниот католички маченик кој умрел во Англија.

Авторката на видеото, Вики Бремшо, рекла дека го забележала свети Оливер на фотографијата дури кога пристигнала дома.

“Јас всушност не верувам во духови или во нешто слично, затоа се преплашив кога го видов”, рекла таа.

На снимката лицето на наведениот дух неколку пати се појавува на малиот отвор на вратите. Локалната жена вели дека секојдневно се моли во црквата во која чувствува присуство на светците и не се плаши.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1