ВИДЕО: Вака изгледаше Јелена Розга пред 20 години


Јелена Розга веќе цели 19 години е на музичката сцена. По завршувањето на средното училиште таа е дел од групата „Магазин“ каде се задржа цели десет години, а потоа започна соло кариера.jelena rozga

 

Провокативната хрватска поп-дива во последните години реди хит по хит и секаде е добредојден гостин.

Таа е миленичка на мажите и многумина од нив не би и дале повеќе од 30 години. Но оваа убавица годинава ќе наполни 38 години, а кариерата ја започна дури пред 19 години.

Розга требаше да биде балерина, заврши основно и средно балетско училиште, но во 1996 со Магазин заврши на музичката сцена.

Еве како изгледаше во тој период!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1