Видео снимка: Субрата Рој го полија со мастило пред судот


subrata2Пред индискиот Врховен суд, адвокатот Маној Шарма фрли црно мастило во лицето на газдата на познатата фирма „Сахара Груп“, Субрата Рој, кој во петокот беше уапсен од тамошната полиција по наредба на индиските истражни власти за голема измама.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1