ВИДЕО: Спас ако немате друго за овие жештини – Пробушил канта и ставил три пластични цевки… Еве што направи!


Клима уредите црпат многу струја, користат многу непотребна енергија, и поради тоа ви доаѓаат високи сметки за електрична енергија. Во следното видео ќе видите како да направите клима која ќе работи на сончева енергија.klima boca

Се` што ви е потребно е една поголема канта, стиропор, вентилатор, пластични цевки, соларна плоча и мраз. Погледнете го овој неверојатен изум:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1