ВИДЕО: Терорист снимал додека пука – УЧК објави видео од нивниот напад врз македонските полицајци


На фејсбук страницата на УЧК е назначено дека на 9 мај УЧК била присутна во Куманово. Објавени се фотографии во униформи, како и снимка на која се гледа како нејзини припадници се подготвуваат за напад на македонската полиција во Куманово. Се гледа напад на Куманово од перспектива на напаѓачите, се слушаат рафални истрели и се гледа густ чад.

uck_thumb_medium500_338

Претходно на страницата е објавена и фотографија од командант на терористичката „Ослободителна војска на Косово“, Фадиљ Фејзулахи, кој наводно бил убиен за време на престрелките во Куманово.

cad_thumb_medium500_338

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1