Полицаецот Исамедин Османи од скопско Студеничани е новиот загинат од Куманово


Исамедин Османи од скопското село Студеничани е последниот загинат полицаец во Куманово. Тој настрадал во вооружените судири минатата ноќ во Куманово, јавува агенцијата ИНА.

Погребот на Османи ќе се одржи денеска, пренесува Тетова сот.

Исамедин им подлегнал на повредите во клиничкиот центар во Скопје ismedin-1-300x163

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1