ВИДЕО: Урагани, тајфуни, метеори… Погледнете ја 2014 година снимена од вселената


Ова видео е снимано од астронаутите од Меѓународната вселенска станица во текот на годината што веќе измина.

spasepict

Погледнете го ова волшебно видео снимено од 354 километри висина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1