ВИДЕО: Вака Брена јаде печено месо со раце!


Во 1996 година директорот на продукцијата „Гранд“ Саша Поповиќ ја прослави својата свадба со сегашна сопруга, пејачката Сузана Јовановиќ.

brena-500

Една од најважните гостинки на свадбата била кумата на Саша, Лепа Брена, која се појавила во необично издание. Брена косата ја обоила во сина боја.

На нивната венчавка присуствувале голем број ѕвезди од тоа време, Злата Петровиќ, Џани, Гоца Божиновска, Зорана Павиќ, Сања Џорџевиќ, Кнез.

Најдобриот момент од свадбата е кога младенците и кумата со прсти кинат и јадат парчиња месо од печениот вол.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1