Видео: Во оваа соба се чува милијарди вредно злато – еве како изгледа


Дали некгоаш сте виделе огромна количина на златни плочки, вредни милијарди? Ова видео не води во банката на Англија, поточно собата каде се чуваат златните резерви.

Видеото е на професорот Martyn Poliakoff од универзитетот во Нотингем. Овој ексцентричен професор е фанатик по елементи и на интернет постира видеа за различни елементи, пишува news.cnet.com.
ова видео е фокусирано на златото. Велика Британија поседува 197 милијарди британски фунти вредно злато, кое во златни плочки се чува во оваа банка.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1