Видео: За секунда се сруши цела куќа во Тузла


dfgf

Во населбата Црно Блато во близина на Тузла една куќа се сруши поради лизгање на земјиштето. Соседот кој сето ова го снимал, во еден момент на оние кои се околу него им вели да излезат од куќата затоа што се исплашил дека и неговата куќа може да се сруши. Неофицијално при оваа катастрофа, немало повредени од куќата.

 

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1