ВИДЕО: Запознајте го македонскиот Елвис Присли – Со менаџерот Џаро ќе ја освојува Европа


Македонија го има својот Елвис Присли, а името му е Зоран Далчески. Тој е новиот пулен на легендарниот Џаро.

zoran-dalceski-velibor-dzarovski-Идејата за ваквиот стајлинг ја добив од многуте обожаватели кои ме поддржуваат на настапите во земјата и странство. Овие костими ги нема во продажба, мора специјално да се нарачаат. Мило ми е што Џаро препозна нешто во мене, а тоа што тој ми е менаџер, сигурно ќе отвори многу врати, вели Зоран.
Плановите на Џаро и новиот Елвис се големи. Планираат гостувања во емисии, настапи на фестивали, концерти по Скандинавија и соработка со Горан Бреговиќ.
Извор: Телеграф
makedonski-elvis

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1