ВИДЕО Зоран Заев не поднесe кандидатура за градоначалник


Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, денеска порача дека дека не поднесува кандидатура за градоначалник на локалните избори кои ќе се одржат на 24 март.

g_zaev slika za webЗасега во трка за идниот градоначалник е Васил Пишев од редовите на ВМРО – ДПМНЕ.
„Апсолутно сум свесен што сум сработил, а што не во Струмица, апсолутно сум свесен колку позитивно или не сум влијаел врз животот на граѓаните на Струмица, си ги знам своите добри страни и своите слабости, но најмногу од сè си го знам мојот народ овде во Струмица.

Денесka сум исправен пред вас и целосно решен, не само поради Струмица туку и поради цела Македонија да дејствувам, политички да се борам и да успеам во целта – нормализирање на состојбите во земјава.
Јас денеска не поднесов кандидатура како што не поднесе ни политичката опција на која што ѝ припаѓам“, порача Заев.

Извор – Плус инфо

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1