Викенд прогноза


Повремени врнежи од дожд во претпладневните часови кои ќе бидат пообилни во текот на ноќта, особено во јужните делови од земјава се очекуваат утре во Македонија. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од девет до 17 степени.dozd sonce vinozito

Во Скопје слично време, со температура до 14 степени.

Во недела ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а по котлините претпладне ќе има слаба магла и ниска облачност. Температурата ќе се движи од 12 до 18 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1