Застрелан полицаец пред Мавровка- нови детали


Еден полицаец е повреден во престрелка која доцна вечерва се случила во близина на Мавровка, објави Пресс 24

Според информациите, во полицаецот пукале две лица кои се дале во бегство. Информацијата и официјално е потврдена од полицијата.zastre

Полицискиот служеник од Бит Пазар е на пат кон болница и нема информации колку се сериозни повредите.

Од МВР велат дека во интерес на истрагата нема да соопштат повеќе детали во моментов

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1