Викенд временска прогноза – малку сонце, малку снег


Времето во Македонија денес сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

mk skopje vodno sonce22

Од денес ќе има услови за појава на магла по одделни котлини.

Во недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1