Викнале Брза помош па ги претепале – Три лица приведени се во полиција


Во текот на вчерашниот ден околу 03 часот во Брзата помош Скопје,било излезено на улицата „Благоја Стефковски“ каде била побарана лекарска помош.brza pomos policija eksplozija

По пристигање на возилото на Брзата помош, „Рено“, три лица почнале да ги навредуваат и да удираат по возилото.

На возилото констатирани се оштетувања, а трите лица приведени се во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1