ВМРО го згази СДСМ во 3 ИЕ – еве колку пратеници освоија партиите низ Македонија


Изборна единица 1

sobranie_RMКоалиција ВМРО ДПМНЕ – 9

Коалиција СДСМ – 7

ДУИ – 3

ДПА – 1

Изборна единица 2

Коалиција ВМРО ДПМНЕ – 10

Коалиција СДСМ – 5

ДУИ – 4

ДПА – 1

Изборна единица 3

Коалиција ВМРО ДПМНЕ – 13

Коалиција СДСМ – 7

Изборна единица 4

Коалиција ВМРО ДПМНЕ – 12

Коалиција СДСМ – 8

Изборна единица 5

Коалиција ВМРО ДПМНЕ – 12

Коалиција СДСМ – 6

ДУИ – 2

Изборна единица 6

ДУИ – 9

ДПА – 5

Коалиција ВМРО ДПМНЕ – 4

Коалиција СДСМ – 1

НДП – 1

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1