ВНИМАВАЈТЕ: Ако ги имате овие апликации – ви ја празнат батеријата!


Немаат сите апликации еднакво влијание врз вашиот паметен телефон, па затоа компанијата AVG објави листа на апликации и игри кои најмногу влијаат на перформансите на телефонот.iphone6666

 

ТОП 10 апликации кои влијаат на перформансите на телефонот:

 • Facebook
 • Path
 • 9GAG Funny Pics & Videos
 • Instagram
 • Spotify Music
 • BBM (BlackBerry)
 • QQ (Tencent Technology)
 • textPlus Free Text & Calls
 • Wattpad Free Books & Stories
 • iFunny : )

ТОП 10 апликации кои ја празнат батеријата:

 • AllShareCast Dongle S/W Update (Samsung)
 • ChatON Voice & Video Chat (Samsung)
 • Beaming Service for Beep’n’Go (Moheam)
 • magicApp: Free Calls (magiclack VocalTec)
 • Samsung WatchON Tablets
 • Facebook
 • Path
 • PPS for Mobile
 • Vault-Hide SMS Pics & Videos
 • Al-Moazin Lite Prayer Times

ТОП 10 апликации кои заземаат најмногу простор на телефонот:

 • NY Times — Breaking News
 • Tango Messenger Video & Calls
 • Spotify Music
 • Facebook
 • Chrome Browser
 • 9GAG Funny pics & videos
 • Instagram
 • LINE camera — Selfie & Collage
 • Vine
 • Talking Angela

ТОП 10 игри кои ја трошат батеријата на телефонот:

 • Puzzle & Dragons (GungHo Online Entertainment)
 • Hay Day (Supercell)
 • Candy Crush Saga (King)
 • Minecraft — Pocket Edition (Mojang)
 • Cookie Jam (SGN)
 • Pet Rescue Saga (King)
 • Clash of Clans (Supercell)
 • Bubble Witch 2 Saga (King)
 • Farm Heroes Saga (King)
 • Angry Birds (Rovio Mobile)
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1