ВНИМАВАЈТЕ: Лажни гатачки одат од куќа во куќа и измамуваат граѓани


Жена од Скопје ја снајде тешка судбина откако ја измамија две лажни гатачки. Според податоците, се работи за 65-годишната М.Ј. која во полициска станица пријавила дека пред два дена околу 15 часот и 30  минути две жени од ромска националност кои ги видела прв пат во животот, од кои едната на возраст од 40 до 45 години,  а другата од 20 до 25 години, влегле кај неа во дворот и побарале да го извади целото злато што го има дома за да и гаатат.

Измамничките и рекле дека златото треба да биде завиткано во крпа и да се однесе на празен гроб а по три дена среќата ќе се отвори. По еден час истите си заминале од дворот а златото и го земале при што скопјанката приметила дека била измамена.

gatanje dlanka gatacka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1