ВНИМАВАЈТЕ: На лубениците им вбризгуваат отров да бидат послатки


Со помош на хемикалии лубеницата добива румена боја и е многу вкусна После оваа снимка сигурно добро ќе проверите кога купувате лубеница од пазарите.lubenica-spr

Кога ќе видите што им се прави на лубениците за да бидат послатки, сигурно два пати ќе размислите каде да ги купувате.

Имено, не е повеќе само „легенда“ дека овошјето е напумпано и полно со отрови, сега постојат и докази за тоа.

Додека трае сезоната на лубеници кои одлично освежуваат во овие жешки денови, внимавајте што купувате.

Многумина се служат со разни трикови, како на пример вбризгување на течности, со цел лубеницата да биде послатка

Погледнете го видеото на 00:38 и уверете се и самите:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1