Во Франција уапсени 10 лица кои планирале убиства на политичари


Десет лица денеска се уапсени во југоисточна Франција и во парискиот регион под сомнение дека планирале убиства на политичари.

Уапсените лица се на возраст од 17 до 25 години.

Апсењето е во рамките на истрагата за ултра десничарските активисти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1