Во Кичево излезеноста на гласање до 10 часот е седум проценти


Во Кичево изборниот процес се одвива без поголемии пробеми, на време се отворени сите 116 избирачки места, а до десет часот излезеноста на гласачите е седум проценти.

– Има некои проблеми бидеќи многу печелбари иако имаат валидни документи ги нема во избирачкиот соисок, тие реагират кај нас, но ние во моментот не можеме да им помогнеме, рече Антигона Сефери преседател на општинската изборна комисија во Кичево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1