Во пожар во Штип настрада маж


Осумдесет годишен маж настрада во пожар што избил во куќичка во штипската викенд населба „Суитлак“, доцна попладнево.

g_g_pozar

Командирот на Територијалната противпожарна единица од Штип Кире Патраклиев изјави дека и покрај брзата интервенција пожарникарите не успеале да го извлечат 80-годишниот маж, кој бил инвалид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1