Во престрелка убиен таткото на НБА кошаркарот Ричард Џеферсон


Таткото на познатиот НБА кошаркар, Ричард Џеферсон, е убиен во престрелка во Лос Анџелес.

Инцидентот се случил додека тoj стоел пред една продавница, а непознато лице почнало да пука од автомобил во движење.

Ричард Џеферсон Постариот бил застреланнеколку пати, а за кусо време бил префрлен во болница каде им подлегнал на повредите.

Полицијата соопшти дека истрагата е во тек и оти не е познато дали 65-годишникот бил цел на нападот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1