Во сабота во Белград Масоните ќе ја кројат судбината на Балканот


Во сабота Масоните од светот ќе се состанат во Белград,  ќе разговараат на кој начин да му помагаат на земјите од Балканот.

SRBIJA MASONI SASTANAKНајбогатите и највлијателните луѓе од повеќе земји меѓу кои има банкари,поранешни гувернери и политичари, зад затворени врати на тајна локација ќе ја разгледуваат состојбата со сиромаштијата и со вкупните финансиско економски состојби во земјите од западен Балкан.

Ова особено по најавата дека евро интегрирањето на овие држави е блокирано за најмалку пет години.

Според најавите масонската трилатералната комисија за Европа на конференцијата ги има покането и лидерите од регионот. А особено внимание предизвикува пристигнувањето во Белград на фамилијата Род Шил која важи за една од најбогатите и најмоќните во банкарскиот сектор во светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1