Во среда и четврток обилни врнежи од дожд


Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи.

Максималните температури ќе бидат до 15 степени.

УХРМ соопшти дека промената на времето е поради влијанието на циклонска активност над јужна Италија.

Во петок врнежите ќе бидат со умерен интензитет и во текот на денот ќе престануваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1