Во тешка сообраќајна несреќа загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија


Зоран Стефановски, поранешниот претседател на Советот за радиодифузија загинал синоќа во тешка сообраќајна несреќа што се случила околу еден часот по полноќ во Скопје.

До несреќата дошло кога Стефановски со својот автомобил „рено меган“ движејќи се по булеварот Никола Карев излетал од патот и удрил во рекламен билборд, по што веднаш бил пренесен во ГОБ „Свети Наум Охридски“, каде била констатирана смрт.

Извршен е увид на местото на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1