Тони Цетински се огласи на Фејсбук откако прегази маж во Ровињ


По несреќата во која Цетински прегази 62 – годишен маж во тесна уличка во Ровињ , Цетонски прв пат се обраќа до јавноста.

Тој напиша:,, Пријатели . Се борат за тебе. Те почитуваат . Те вклучуваат . Те храбрат. Им требаш .Те заслужуваат Стојат покрај тебе. “

Според последните информации од итрагата , Цетонски не бил под дејство на алкохол кога се случила несреќата .

Тој го прегазил човекот за кого се мисли дека лежел на улицата . Цетински не го видел , зашто имало остра кривина и кога почуствувал дека тркалата се заглавени , било предоцна . Човекот , кој се занимавал со собирање и продавање шишиња бил татко на две болни деца .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1