Во Црна Гора едно лице под надзор, заради ебола


virus-ebolaЕдно лице се наоѓа под здравствен надзор во Црна Гора откако допатувало од земја во кој е присутен вирусот ебола, соопштија од институтот за јавно здравје.

Од Институтот истакнуваат дека во Црна Гора не е регистрирано ниту едно лице за кое би можело да постои сомнеж дека е заболено од ебола.

Институтот ја следи епидемиолошката ситуација и ги известува Министерството за здравство и другите надлежни институции.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1