ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски и се обраќа на нацијата


Претседателот, Стево Пендаровски во моментов се обраќа на нацијата по повод денешната разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука за почеток на преговори со Македонија и Албанија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1