Во живо: Започна акцијата за спасување на децата од пештерата


Спасувачката акција на децата кои се заробени во пештера во Тајланд започна утринава.

Најдобирите 18 нуркачи од целиот свет храбро се согласија на оваа опасна спасувачка акција која како што велат експертите може да биде опасно смртоносна.

Проследете го спасувањето во живо…

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1