Водоскок и огромна количина вода која поплави се пред себе – Калиманци (Видео)


ТВ Орбис објави видео снимано во понеделникот кога за прв пат се излеа браната

Калиманци е под огромен притисок се испушта големо количество вода и го тресе регионот во Македонска Каменица и цела Источна Македонија.kkalimancii

Погледнете ја застрашувачката слика од самото место .

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1