Вонредна најава: Од утре пресврт со времето


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерна облачност. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на магла.

Утре попладне облачноста ќе се зголемува, а во понеделник во текот на денот ќе има нови врнежи од снег со слаб до умерен интензитет. Во вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1