Воз удри автомобил кај Кондово, тројца се повредени


Воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево попладнево предизвика тешка сообраќајна несреќа.

vozzz500На патниот премин преку железничкиот премин кај Кондово, возот удрил во автомобил марка „Шевролет Авео“ со скопски регистарски таблички.

Три лица кои се возеле во Авеото, се пожалиле на повреди.

Месното население кое било сведок на оваа сообраќајка, почнало да фрла камења и метални шипки кон возот.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1